|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

صیانت از منابع آب، اولویت اساسی شورای پیشگیری از وقوع جرم در خراسان رضوی

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت مسائل آب در استان خراسان رضوی و همچنین تشدید خشکسالی در سال آبی جاری، در برنامه ریزی فعالیت های شوراهای پیشگیری از وقوع جرم کلیه شهرستان های استان، مسئله آب در اولویت قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، سید امیر مرتضوی در سومین جلسه کارگروه طرح صیانت از منابع آب استان خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: پیشگیری حداکثری و مجازات حداقلی، شعار ما است و بر این اساس لازم است با آگاهی بخشی هر چه بیشتر به دادستان ها و اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم در خصوص مسائل آب استان، بستر مناسب برای کاهش جرائم در این حوزه فراهم شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه نباید پرونده های مسن در میان پرونده های قضایی وجود داشته باشد عنوان کرد: سرعت، صحت و دقت سه اصل کلیدی در رسیدگی به پرونده های قضایی است که اهتمام در اجرای این سه اصل موجب تسریع دادرسی و حذف پرونده های مسن خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتخاب فردی رابط مابین معاونت پیشگیری دادگستری و هر یک از دستگاه های اجرایی متولی آب و فاضلاب در استان، موجب تسریع رسیدگی به مسائل مختلف خواهد شد. فرد رابط جمع بندی مباحث کمیته های مختلف ذیل طرح صیانت را پیگیری کرده و اقدام لازم برای هر موضوع را هماهنگ خواهد کرد.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اعلام گزارش عملکرد طرح احیا و تعادل بخشی در سال 96 اعلام کرد: در سال جاری انسداد 1000 حلقه چاه غیرمجاز توسط وزارت نیرو تکلیف شده بود اما با توجه به همت همکاران این شرکت و همچنین همراهی ستودنی دستگاه قضایی، انتظامی و اجرایی استان، از ابتدای سال 96 تاکنون بالغ بر 1630 حلقه چاه غیرمجاز با حکم دادستانی پر و مسلوب المنفعه شده است.

محمدحسین جعفری با اشاره به همکاری شرکت آب منطقه ای و اداره کل صدا و سیما خراسان رضوی اظهار داشت: پیرو مصوبات دومین جلسه کارگروه صیانت از منابع آب در خصوص فعالیت های اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه آب و بهره مندی از ظرفیت صدا و سیمای استان؛ در بهمن سال جاری طی نامه ای 19 مورد انیمیشن، 8 مورد مستند کوتاه موضوعی و 35 مورد پیام آموزشی کوتاه به منظور نمایش در سیمای استان در اختیار اداره کل صدا و سیما قرار گرفت که تا پایان سال جاری فاز دوم تولیدات رسانه ای از جمله نماهنگ، تیزر کوتاه، پیام رادیویی و ... نیز ارسال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی نیز در آغاز جلسه به سه طرح ابتکاری این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: طرح جامع سامانه یکپارچه خدمات مشترکین به منظور انجام خدمات غیرحضوری مشترکین به اجرا درآمده و هم اکنون استان کرمان و تهران را نیز تحت پوشش قرار داده است.

حسین اسماعیلیان طرح خوداظهاری قرائت کنتور آب توسط مشترکین که هم اکنون به صورت پایلوت اجرا می شود را نماد اعتماد متقابل مشترکین و شرکت آب و فاضلاب دانست و افزود: با اجرای این طرح دیگر نیازی به مراجعه ماموران کنتورخوان نبوده و مشترکین می توانند با قرائت کد کارکرد کنتور خود، در لحظه از مبلغ قبض دوره اشتراک خود مطلع شوند.

وی خاطرنشان ساخت: آزمایشگاه بیوتروریسمی آب و فاضلاب استان نیز اولین آزمایشگاه از این نوع در کشور است که در حال تجهیز و آماده سازی به منظور بهره برداری می باشد.

اسماعیلیان با اشاره به مدیریت کمبود آب در سال 96 عنوان کرد: در سال جاری این شرکت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا حتی یک روز مردم استان با قطعی و جیره بندی آب مواجه نشوند. برای مدیریت تامین نیاز آبی شرب استان در سال آتی نیز به اعتباری بالغ بر 74 میلیارد ریال نیاز است.

کد خبر: 1577
  تاریخ خبر : 1396/12/09
 831
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 30
 • بیشترین بازدید همزمان : 351
 • بازدید امروز : 8,033
 • بازدید دیروز : 7,971
 • کل بازدید : 3,748,540
 • آخرین به روزرسانی : 1400/02/27 14:49:20

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : مشهد، بلوار خیام، نبش خیام جنوبی 35
 • کدپستی : 9185916196
 • تلفن : 19-05137617011
 • فاکس : 05137613008
 • پست الکترونیکی : info[at]khrw.ir
 • پیامک : 30006394
 • تلفن گویا : 31435