سه‌شنبه, 20 آذر 1397

 

 

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار شد

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با عنوان هادی یک با همکاری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، سازمان پدافند غیرعامل و دانشگاه علوم و فنون فارابی و همزمان در 16 استان مرزی کشور برگزار گردید.  

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با عنوان هادی یک با همکاری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، سازمان پدافند غیرعامل و دانشگاه علوم و فنون فارابی و همزمان در 16 استان مرزی کشور برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در ابتدا مهندس علی عبدالهی دبیر کمیته پدافند غیرعامل با اشاره به تشکیلات پدافند غیرعامل در سطح استان گفت: این تشکیلات در 3 رده تعریف شده است ابتدا شورای پدافند غیرعامل که رئیس آن استاندار و اعضا آن را مدیران عامل و مدیران کل دستگاه های اجرایی و سازمان ها تشکیل می دهند، در رده بعدی کارگروه پدافند غیرعامل در بحث انرژی، آب و تأسیسات زیربنایی شهری به ریاست معاون عمرانی استاندار و اعضای آن شامل نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط می باشند و سپس کمیته آب به ریاست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی و اعضای منتخبی که کارگروه تعریف کرده است.

مدیر دفتر فنی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در ادامه افزود: در یک سال گذشته تا کنون 20 جلسه توسط کمیته آب تشکیل شده است که در این جلسات کلیه پروژه ها و برنامه ها بر اساس سیاست گذاری مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل تدوین شده است و پروژه هایی که اجرا شده و در حال اجرا است پیش بینی پدافندی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

در ادامه جلسه مهندس محمدحسین جعفری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی اظهارکرد: فعالیت هایی که در این شرکت در خصوص پدافند غیرعامل صورت گرفته است در نوع خود در مقایسه با سایر شرکت های آب منطقه ای کشور از درجه علمی بالاتری برخوردار است  زیرا از ابتدای امر از اساتید برجسته این علم کمک گرفتیم و پروژه های خود را دسته بندی و مطابق با الگویی که به ما تکلیف شده بود عمل کردیم.

وی در ادامه افزود: ما عهده دار تأمین آب، حیاتی ترین ماده برای بشر هستیم بنابراین در هر حادثه ای که اتفاق می افتد اولین گروهی می باشیم که باید دست به اقدامات اصلاحی بزند.

رئیس کمیته آب استان خراسان رضوی گفت:با توجه به حساس بودن پروژه های این شرکت مانند انتقال آب سد دوستی از فاصله 180 کیلومتری با پیچیدگی خاص خود و سایر پروژه های اجرا شده، در حال مطالعه و در دست اجرا و نیز به توجه به موقعیت مرزی این پروژه ها وظیفه سنگینی را برای حفظ آنها بر عهده داریم بنابراین باید از مباحثی که در حوزه پدافند غیرعامل وجود دارد بهره کافی ببریم تا بتوانیم از قدرت سازمانی بالا و نیز آمادگی کافی در حوادثی که ممکن است از سوی دشمن برای ما اتفاق بیافتد برخوردار باشیم.

در ادامه دکتر ناصر زنگه مدرس این کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل را مجموعه اقداماتی که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی و تجهیزات و تأسیات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان آن را به حداقل کاهش داد تعریف کرد.

وی در ادامه به بیان تاریخچه و سیر مراحل تشکیل سازمان پدافند غیرعامل قبل و بعد از پیروزی انقلاب، اصول پدافند غیرعامل، جایگاه پدافند غیرعامل در اسلام، سخنان مقام معظم رهبری و سیاست کلی نظام در رابطه با پدافند غیرعامل، اهداف ساده و کلان پدافند غیرعامل، چشم انداز کلی نظام جمهوری اسلامی در رابطه با اصول قابلیت ها و اهداف پدافند غیرعامل و الزامات مدیریت در پدافند غیرعامل کشور  پرداخت.

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی به همت پایگاه مقاومت بسیج، دفتر بهبود مدیریت و منابع انسانی و دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، کارکنان و اعضای حلقه های شجره طیبه صالحین و ایثارگران این شرکت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، پانزدهم و شانزدهم آبان ماه برگزار گردید.

منبع خبر: دفتر روابط عمومی

دیدگاه کاربران