یکشنبه, 4 فروردین 1398

 

 

نشست مشورتی مدیران صنعت آب استان خراسان رضوی با مدیر کل صدا و سیما در خصوص نقش رسانه در آگاهی رسانی استفاده بهینه آب

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، نشست مشورتی مدیران صنعت آب استان با مدیرکل سازمان صدا و سیمای استان در خصوص "نقش رسانه در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استفاده بهینه از منابع آب" برگزار شد.  

در این نشست که با حضور مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب استان، آب و فاضلاب مشهد، آب و فاضلاب روستایی و سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار گردید، محمد علایی سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با ارایه گزارش آمار بارندگی و وضعیت ذخایر آب سدها گفت: سال آبی جاری یکی از خشک ترین سال ها در 50 سال گذشته بوده که با توجه به بالارفتن حجم مصرف منابع آب و گرم شدن هوا و برداشت های اضافه، برنامه ریزی دقیق تر و جامع تر در خصوص راهکارهای سازگاری با کم آبی ضرورت دارد.

در ادامه دکتر حسینی، مدیر کل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی، مشخص کردن ذینفعان اصلی و هدف گذاری انتظارات آنان را یکی از راهکارهای مهم در مدیریت مشارکتی بر شمرد.

 همچنین سید علیرضا طباطبایی، مدیر عامل شرکت آبفای مشهد نیز میزان نیاز آبی شهر مشهد در تابستان 97 و پتانسیل آبی موجود را تشریح نمود.

در پایان نیز محسن نصر پور، مدیر کل صدا و سیمای استان، استفاده موثر از ظرفیت های رسانه ای را خواستار و یادآور شد: متولیان آب استان بایستی نسبت به تولید محتوا و آگاهی بخشی با کمک رسانه دیداری و شنیداری اقدام نمایند.

 وی همچنین استفاده از نظرات فعالان و نخبگان مورد وثوق در استان و تشکیل شورای اندیشه در حوزه آب را خواستار شد.

منبع خبر: روابط عمومی آب منطقه ای استان خراسان رضوی

دیدگاه کاربران