پنجشنبه, 1 فروردین 1398

 

 

توقیف دستگاه حفاری چاه غیرمجاز در غرب مشهد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی روز گذشته در محدوده غرب مشهد یک دستگاه حفاری غیر مجاز توسط واحد اجرائیات و گشت و بازرسی منابع آب این شرکت توقیف شد.  

"مدیر امور منابع آب مشهد" درباره اقدامات این امور در راستای حفاظت و صیانت از آب ‎های زیرزمینی گفت: با پیگیری ها و تلاش ‎های مستمر واحد اجرائیات و گشت و بازرسی، از ابتدای سال 97 تاکنون 4 دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف شده است.

"اکبر علیپور" افزود: متاسفانه برداشت های بی رویه و عدم وجود بارندگی در چند سال اخیر منجر به افت زیاد سطح آب زیرزمینی به ویژه در غرب مشهد شده است؛ که نتیجه آن کاهش آبدهی چاه ها می باشد. لذا با وجود قانون جهت تغییر محل و کف شکنی به دلیل جلوگیری از کاهش دبی پروانه آتی بهره ‌برداری، برخی کشاورزان اقدام به استفاده از دستگاه های غیر مجاز می نمایند. همچنین علاوه بر چاه های مجاز برخی افراد سودجو و باغ ویلا ها نیز اقدام به حفر چاه غیر مجاز توسط این دستگاه ها می کنند که در سال 96 تعداد 58 دستگاه توقیف و 630 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده دشت مشهد پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی حمایت بیشتر نیروهای انتظامی، قضایی، فرمانداران و تامین منابع مالی را از الزامات کار در حوزه حفاظت و صیانت از آب ‎های زیرزمینی دانست و تاکید کرد: بحث آب بایستی به گفتمان غالب در استان و کشور تبدیل گردد و برای آن تصمیمات خاص اخذ شود.

منبع خبر: روابط عمومی آب منطقه ای استان خراسان رضوی

دیدگاه کاربران