یکشنبه, 30 دی 1397

 

 

افتتاحیه بهره برداری از جاده دسترسی به ساختگاه سد مخزنی قره تیکان شهرستان کلات

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، جاده دسترسی به سد مخزنی قره تیکان شهرستان کلات طی مراسمی با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی فرماندار کلات و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح گردید.  

در این مراسم ابتدا محمد علایی، قائم مقام شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ضمن تاکید بر اولویت تامین منابع آب پایدار برای همه مردم و بخش های استان این وظیفه را در شهرستان های مرزی با اهمیت بالاتری توصیف کرد.

علایی افزود: برای تامین اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها به ویژه در مناطق مرزی نیاز است که دولت طرح هایی را که اشتغال مطمئنی برای مردم منطقه ایجادمی کند در اولویت قرار دهد.

در ادامه سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان خراسان رضوی با تبریک ایام الله دهه فجر یکی از اولویت های تمامی دولت ها به ویژه دولت تدبیر و امید را نگاه ویژه به مناطق مرزی و رفع محرومیت های آن ها تا حد امکان برشمرد و افزود: طرح های دهه فجر استان خراسان رضوی به ویژه در سطح شهرستان کلات در همین راستا برنامه ریزی گردیده است.

وی اظهار امیدواری کرد که تعبیه آسفالت از سد قره تیکان تا روستای پایین دست سد نیز در اسرع وقت اجرایی و عملیات آن ها آغاز گردد.

 مهران اکبری، مدیر طرح نیز در تکمیل این خبر افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال و به طول 10 کیلومتر اجرا گردیده که مسیر ارتباطی از شهر زاوین تا سد قره تیکان آسفالت و روستاهای بین مسیر نیز از این راه آسفالت استفاده می نمایند.  

منبع خبر: روابط عمومی آب منطقه ای استان خراسان رضوی

دیدگاه کاربران