دوشنبه, 30 مهر 1397

 

 

آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب به شهرستان فیروزه

مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب به شهرستان فیروزه با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان، فرماندار شهرستان فیروزه و مسئولان این شهر برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، معاون طرح و توسعه این شرکت ضمن تشکر از تلاش های مسئولان پروژه در شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان گفت: طول خط انتقال پروژ آبرسانی از سد بار به شهرستان فیروزه ١١ کیلومتر می باشد؛ که مبدا آن از سد بار نیشابور است؛ و دارای یک مخزن 2000 متر مکعبی در انتهای مسیر است.
"علیرضا طاهری" افزود: قطر لوله های خط انتقال 200 و 250 میلی متری، از جنس upvc و پلی اتیلن، با فشار 10 و 16 بار با دبی متوسط 25 لیتر بر ثانیه است.
"طاهری" با اشاره به ۳۰ سد ساخته شده در استان خراسان رضوی گفت: سد بار نیشابور یکی از سخت ترین ساخت های سد استان را داراست
وی افزود: ۵ میلیون متر مکعب آب آن تخصیص صنعت و ۷ میلیون متر مکعب تخصیص شرب دارد که ۱ میلیون متر مکعب آن مخصوص شهر فیروزه است.
وی با اشاره به برنامه ۱۵ ماهه اجرای پروژه ابزار امیدواری کرد زودتر از زمان معین به اتمام برسد.
"مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان" نیز در این مراسم با اشاره به عبور از مشکل کمبود تامین آب شرب شهری در تابستان علی رغم بحران شدید در حوضه آب گفت: متاسفانه ظرفیت افزایش راه های تامین آب شهری وجود ندارد و برای شهر فیروزه تنها راه حل ممکن انتقال آب از سد بار بود.
"حسین اسماعیلیان" ابراز امیدواری کرد با اجرای این پروژه و رعایت الگوی مصرف نگرانی تامین آب شرب شهرستان فیروزه در افق ۱۴۲۰ از نظر کمی و کیفی مرتفع شود.
وی ضمن تشکر از شرکت آب منطقه ای استان که بدون تخصیص اعتبار این کار را شروع کرده است؛ از فرماندار، شورای شهر فیروزه و نمایندگان این شهر در مجلس شورای اسلامی خواست با پیگیری و مساعدت در اجرای پروژه یاری گر مسئولان باشند.
 

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران