دوشنبه, 30 مهر 1397

 

در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب عنوان شد؛

 

جایگزینی پساب تصفیه خانه خین عرب با چاه های کشاورزی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مدیر عامل این شرکت در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به مشهد از جایگزینی این پساب با چاه های کشاورزی خبر داد.  

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی،  با اشاره به آزاد سازی ۷۶ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه کشف رود گفت: آغاز طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد گامی در جهت احیای کشف رود است.

"محمدحسین جعفری"، افزود: کیفیت پساب این تصفیه خانه استاندارد جهانی را دارد‌.

وی گفت: در شش ماه آینده پساب این تصفیه خانه جایگزین چاه های کشاورزی خواهد شد، و با بسته شدن چاه های کشاورزی اقدام مهمی برای حفظ آبخوان مشهد و مدیریت منابع آبی صورت می گیرد.

در ادامه مراسم "معاون دادستان مشهد"، افتخارات امروز را نتیجه تلاش ها و حمایت های بی وقفه مسئولان، مردم و رسانه ها دانست.

"بخشی محبی"، همچنین ضمن اشاره به آزادسازی ۱۵۰۰ هکتار اراضی حریم رودخانه کشف رود گفت: امیدواریم با حمایت از طرح " احیای کشف رود"، این مدل به الگوی کشوری تبدیل شود و سایر استان ها مسیر موفق خراسان رضوی را طی کنند.

وی افزود: احیای تمام رودخانه های استان در دستور کار ما قرار دارد؛ و با تولید پساب استاندارد سبب رونق کشاورزی و حفظ خاک و منابع طبیعی خواهیم شد.

منبع خبر: روابط عمومی آب منطقه ای استان خراسان رضوی

دیدگاه کاربران