دوشنبه, 30 مهر 1397

 

 

مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد با حضور سرپرست وزارت نیرو

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مراسم کلنگ زنی "طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد" با حضور سرپرست وزارت نیرو، مسئولان و مدیران استانی صبح امروز صورت گرفت.  

"سرپرست وزارت نیرو"، در این مراسم طرح نجات رودخانه تاریخی کشف رود مشهد را یک طرح ملی دانست و گفت: "احیای کشف رود" با همکاری تمام دستگاه های استانی و ملی عملیاتی شد؛ که با بهره گیری از تجربیات این الگوی می توان تمام رودخانه های استان خراسان رضوی و حتی رودخانه های مهم کشور را احیا و حفظ کرد.

"ستار محمودی" با اشاره به جایگاه مهم مشهد به عنوان بزرگترین پایگاه جهان اسلام در حوزه شیعی و جغرافیای سیاسی گفت: برای تامین آب شرب مشهد، مجموعه ای از طرح ها در دست اجرا است که یکی از آن ها جایگزینی پساب به جای مصرف آب در بخش کشاورزی است و آغاز طرح انتقال پساب تصفیه خانه خین عرب به نوعی آغاز یک روند بلندمدت است.

وی افزود: ما باید تلاش خود را بر حفاظت از منابع محدود و گران قیمت آب معطوف کنیم و تمام برنامه های وزارت نیرو در زمینه مدیریت منابع آب است.

"محمودی"همچنین تمرکز دولت دوازدهم را بر ادامه یک سری رویکردها و اصلاح برخی روندها برشمرد و گفت: تمرکز اصلی برنامه ها بر تامین آب در مراکز جمعیتی است تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد گامی در جهت احیای کشف رود است.

 

منبع خبر: روابط عمومی آب منطقه ای استان خراسان رضوی

دیدگاه کاربران