سه‌شنبه, 20 آذر 1397

 

 

برگزاری دوره آموزشی تیم های آماربرداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، دوره آموشی تیم های آماربردار مشاوران آماربرداری از منابع و مصارف آب زیرزمینی و سطحی پس از افتتاحیه رسمی این پروژه برگزار شد.  

رئیس گروه تلفیق و بیلان شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در توضیح این دوره آموزشی گفت: این دوره در محدوده مطالعاتی مشهد و چناران در مناطق چشمه گیلاس، سرآسیاب،جمع‎آب و فریزی صورت گرفت.

"محمدرضا صادقی فرد" با اشاره به بازدید این تیم از منابع چاه، چشمه، قنات، سردهنه، نهر و همچنین سد مخزنی گفت: تیم های آماربرداری در خصوص نحوه پر کردن فرم های 8 گانه آماربرداری، نحوه اندازه گیری دبی جریان در انهار بوسیله مولینه، نحوه اندازه گیری پارامترهای کیفی و نحوه ثبت مسیر قنات آموزش های لازم را طی کردند.

وی افزود: از ویژگی مهم این دوره از آماربرداری منابع و مصارف آب زیرزمینی و سطحی استان خراسان رضوی، استفاده از نرم افزار تحت اندروید برای ثبت و ارسال آنلاین اطلاعات به سرور و دسترسی آسان به تمامی اطلاعات برداشت شده توسط آماربرداران، اندازه گیری آمار سردهنه در چهار نوبت و بررسی وضعیت آلودگی منابع آب  است که آموزش لازم جهت استفاده از آن در این دوره آموزشی داده شد.

 

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران