سه‌شنبه, 20 آذر 1397

 

در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی صورت گرفت؛

 

برگزاری کارگاه بازآموزی تکنسین ها و کالیبراسیون مولینه ها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، کارگاه بازآموزی تکنسین ها و کالیبراسیون مولینه ها به همت گروه آب های سطحی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار شد.  

آب و هوای خشک و نیمه­ خشک استان خراسان رضوی و پتاسیل بالای این استان در وقوع سیلاب، نشان دهنده اهمیت بالای اندازه­ گیری و ثبت دقیق این سیلاب­ ها است و از وظایف دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اندازه ­گیری و ثبت دقیق این سیلاب­ ها به شمار می رود.

گروه مطالعات آب های سطحی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با تلاش کارشناسان امورهای 10 گانه آب، مسئولیت اندازه­ گیری سیلاب­ را در زمان وقوع آن برعهده دارد. 

با توجه به اهمیت اندازه ­گیری دقیق سیلاب­ ها، بایستی از تکنسین­ های حرفه­ ای و آموزش دیده و تجربیات تکنسین­ ها و کارشناسان بازنشسته در این زمینه بهره برد و ابزارآلات دقیق اندازه­ گیری به صورت سالانه کالیبره شوند؛ در همین راستا دفتر مطالعات پایه منابع آب همچون سال­ های گذشته با دعوت از کارشناسان و همکاران شاغل و بازنشسته اقدام به برگزاری کارگاه بازآموزی تکنسین­ ها و کالیبراسیون مولینه­ ها در محل ایستگاه موشنگ-فریزی کرد.

در این کارگاه تمام کارشناسان با دستگاه­ های مولینه خود به اندازه­ گیری دبی آب رودخانه قدام کردند و سپس دبی­ های اندازه ­گیری شده با هم مقایسه شد و مولینه­ هایی که نیاز به تعمیر و کالیبراسیون داشتند مشخص شد تا نسبت به تعمیر آن‎ها اقدام شود.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران