سه‌شنبه, 20 آذر 1397

 

در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی انجام شد؛

 

اندازه گیری 58 مورد سیلاب در سه ماه اخیر

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، با توجه به افزایش بارندگی ها، سیلاب هایی با حجم زیاد و گاه مخرب در نقاط مختلف استان درسه ماهه اخیر رخ داد؛ که به همت دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت و هماهنگی لازم با امورهای آب شهرستان ها، 58 مورد سیلاب اندازه‎گیری شد؛ از این بین 32 مورد مربوط به بهمن و اسفند ماه سال گذشته و 26 مورد مربوط به فروردین ماه امسال می باشد...  

حداکثر جریان به ثبت رسیده در ایستگاه صنوبر رودخانه شصت دره در 29 بهمن ماه، با 40  متر مکعب بر ثانیه بوده است. همچنین دبی حداکثر اندازه­ گیری شده در ماه اسفند و فروردین در ایستگاه ابراهیم­خانی رودخانه مرزی هریرود در بالادست سد دوستی به ترتیب برابر با 210 متر مکعب بر ثانیه در سوم اسفند ماه و 180 متر مکعب در 12 فروردین ماه جاری بودهاست.

لازم به ذکر است، گروه مطالعات آبهای سطحی با تلاش کارشناسان امورهای 10 گانه آب، کار پر خطر اندازه­ گیری سیلاب­ را برای پیش‎­بینی ­ها و طراحی­ هیدرولوژیکی سازه های آبی در زمان وقوع آن بر عهده دارند؛ در حال حاضر 75  ایستگاه  هیدرومتری (آب سنجی) در سطح استان فعال می‌باشد که حفظ، نگهداری و بهره­‎برداری آنها از جمله فعالیت های پرهزینه و مستمر گروه آبهای سطحی است.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران