دوشنبه, 30 مهر 1397

 

قائم مقام وزیر نیرو در آیین بهره برداری از سد "چهچهه" شهرستان کلات؛

 

اقدامات آبی شرط اصلی پایداری امنیت و استقرار عدالت در توسعه

قائم مقام وزیر نیرو شرط اصلی برای پایداری امنیت و استقرار عدالت در توسعه را اقدامات آبی عنوان کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، "ستار محمودی" در مراسم افتتاحیه سد مخزنی "چهچهه"، از شروط اصلی برای پایداری امنیت و استقرار عدالت در توسعه را انجام کارهای آبی دانست؛ و افتتاح سومین سد در شهرستان کلات را به مردم کلات و همت گزاران این عرصه تبریک گفت.

وی ضمن اشاره به سد چهچهه، این گونه طرح ها را ازجمله فعالیت های نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد که در دولت های مختلف برای کمک به عدالت در توسعه، در اقصی نقاط کشور نهادینه و ایجاد شده اند.

محمودی با تاکید بر ساماندهی منابع محدود آب استان خراسان رضوی در راستای داشتن بیش ترین بهره و کم ترین تلفات، افزود: کارهای آبی در خراسان به دلیل وضعیت اقلیمی منطقه، پر هزینه است؛ و اگرچه تامین آب شهرها، کشاورزی و صنعت گران تمام می شود، این گرانی در مقابل مردم گرانقدر ایران زمین بسیار ارزان است.

وی همچنین اظهار داشت: تمام سدهای خراسان رضوی به همت نیروهای داخلی و دانش پرور بهره برداری شده اند و این استان به عنوان یکی از پایگاه های توسعه کشور، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و آب در توسعه آن حرف اول را می زند؛ چراکه بدون تامین آب، استقرار و پایداری جمعیت کار مشکلی است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به مسئله آغاز طرح سد چهچهه در دوره های پیشین، گفت: فعالیت های این سد بنا به دلایل مختلفی در دوره های پیشین امکان ادامه نداشته است؛ با این وجود در دولت یازدهم و با وعده رئیس جمهور، این پروژه از سر گرفته شد و امروز به بهره برداری رسید.

محمودی اظهار داشت: حدود 160 هزار میلیارد تومان طرح های نیمه تمام در عرصه آب کشور وجود دارد؛ با این وجود برای طرح سد چهچهه 740 میلیارد ریال سرمایه گذاری شد که نشان از وفای دولت به وعده های داده شده و ایجاد پیوند بین مردم و دولت است.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اقدامات موثر و بهره برداری به موقع سد چهچهه، گفت: این سد با مهار آب و کاهش تلفات، رونق اقتصادی خوبی برای منطقه خراسان خواهد بود؛ با این حال خراسان رضوی از جمله استان هایی به شمار می رود که نیازمند اقدامات آبی بیشتر و همچنین سرمایه گذاری زیادی در این زمینه است.

گفتنی است، در پایان این مراسم قائم مقام وزیر نیرو با اهدای لوح تقدیر از مجریان سد چهچهه تقدیر کرد.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران