سه‌شنبه, 20 آذر 1397

 

 

530 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های خراسان رضوی آزادسازی شد

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های مهم برنامه های وزارت نیرو "اجرای طرح آزادسازی حریم و بستر رودخانه های کشور" است، گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون 530 هکتار از اراضی بستر رودخانه های استان آزادسازی و رفع تصرف شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، حمید میرقاسمی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون این شرکت با همکاری مرجع قضایی 1447 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان را رفع تصرف کرده است.

وی در ادامه در خصوص آزادسازی اخیر رودخانه "ارداک" گفت: به استناد ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361 مجلس شورای اسلامی، اراضی بستر رودخانه جزو انفال و ثروت عمومی محسوب می شود؛ لذا با اخذ مجوز قضایی از دادستان عمومی و انقلاب استان، 80 هکتار از اراضی بستر رودخانه ارداک در شاخه "امرودک" رفع تصرف شد و با اتمام عملیات آزادسازی، ساماندهی این رودخانه به طول 8 کیلومتر آغاز شده است.

میرقاسمی هدف از ساماندهی رودخانه ارداک را حفاظت اراضی مجاور  آن و حفظ شرایط طبیعی رودخانه عنوان کرد و افزود: جاری شدن سیل در رودخانه ارداک، این منطقه را در سال های گذشته همواره با تهدید جدی مواجه کرده است که با رفع تصرف رودخانه از خطر سیل به اراضی مجاور آن کاسته خواهد شد.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران